TECHNOLOGIA BUDOWY

Budujemy w technologii szkieletowej.

Mogą to być domy o standardowym wyglądzie, podobne do murowanych ale na bazie szkieletu drewnianego, jak również domy wykończone elewacją drewnianą. Bazą jest szkielet.

Elementy domu szkieletowego powstają w siedzibie firmy, a następnie są montowane w całość na placu budowy. Do budowy konstrukcji szkieletu stosujemy certyfikowane drewno iglaste, klasa C 24 bsh, kvh. Tarcica jest suszona komorowo i czterostronnie strugana z zaokrąglonymi lub sfazowanymi krawędziami wzdłużnymi (alternatywnie 4-stronnie strugana, suszona komorowo i zabezpieczona środkami chemicznymi).

Tę grupę budynków charakteryzuje lekka konstrukcja, użycie naturalnych materiałów (drewna) i doskonała zdolność samoregulacji wilgotności powietrza.

Budowa domu w technologii szkieletu drewnianego przebiega o wiele szybciej niż domu w technologii tradycyjnej. Często można się wprowadzać po 3 miesiącach.

Domy w technologii szkieletu drewnianego to domy zdrowe, ekologiczne i ekonomiczne, jak podkreślają eksperci. Zapewniają doskonałą izolację termiczną (chłód latem, ciepło zimą), najbardziej optymalną wilgotność powietrza, wykazują znacznie mniejszą emisję CO² do atmosfery, a ponadto stwarzają najbardziej przyjazne warunki życia dla alergików. Są energooszczędne, a więc tanie w eksploatacji. Projekty domów w technologii szkieletu drewnianego dają ogromne możliwości zarówno w aranżacji wnętrza, jak i wyglądzie elewacji (możemy pozostać przy drewnianej, możemy na zewnątrz zastosować tradycyjne wykończenie).

Zalety technologii szkieletowej

  • Krótki czas budowy - około trzech miesięcy
  • Tańszy koszt ogrzania budynku – bardzo dobra ochrona cieplna domu, trudna do uzyskania podobnym kosztem w innych technologiach, ściany w całej swojej grubości są praktycznie izolacją cieplną,
  • Szybsze prace wykończeniowe – typowy sposób wykończenia wnętrz w domu szkieletowym to obłożenie ścian płytami gipsowo-kartonowymi; technologia ta praktycznie eliminuje uciążliwe „mokre” roboty wykończeniowe, pozwala też na zasiedlenie pomieszczeń natychmiast po zakończeniu prac.
  • Łatwość wykonania instalacji – budynek o konstrukcji szkieletowej zyskuje znaczną przewagę; rozprowadzenie w nim wszelkich instalacji jest znacznie łatwiejsze, niż w jakimkolwiek domu murowanym. Ukrywa się je po prostu pod poszyciem ścian, bez konieczności uciążliwego wykuwania bruzd.
  • Możliwość budowania domów nawet w zimie - oprócz wykonania fundamentów i kominów szkieletowy dom drewniany nie wymaga żadnych prac mokrych, czyli betonowania i murowania, które można prowadzić jedynie w temperaturze dodatniej
  • Zdrowie i ekologia - niemal wszystkie materiały używane do budowy domów są naturalne: drewno, gips, wełna mineralna (produkowana z przetworzonego bazaltu) czy specjalne konstrukcyjne drewniane płyty wiórowe to 95% objętości materiałowej budynku. Drewno ma zdolność do samoregulacji wilgotności dzięki czemu tworzy własny mikroklimat.

Do budowy domu używany materiałów najlepszej jakości

Cieszyna 6, 38-125 Stępina, woj. podkarpackie